недела, октомври 30, 2005 

Феноменот „Мираж“


Во фокусот: Лилеее ама сме замислени..
Вон фокусот: Нареден пут ќе ја еб*м Наташа Беквалац!! :)

Фото: Звезде Гранда, дискотека Mirage, 15 октомври 2005

 

Наташа Беквалац - агејн!

После супер настапот во Румпе Самер Клаб :) девојкава гостува во дискотека Mirage - Јегуновце во петок, 4-ти ноември 2005. Колку што ја сум информиран, четири дена после овој настап, Наташа треба да има концерт во Скопје на 8-ми ноември.

Бај да веј, најпопуларниот светски ДЈ - Тиесто на 5-ти на саем. Влез - илјадарка!! Клошарите од Авалон, јеби га! СТАП за нив, мамичето мамино! Душкало Party Week!! ЈУПИИИ!!

петок, октомври 28, 2005 

Приватен паркинг

Приватен Факинг паркинг ала РумпеПа што е ова газда Румпе? И овде ли ќе се наплатува?
А, каде ќе паркираат гостите? Или кој па им става рецка на нив.
Машала. Покрај клацкавите столици, незагреаниот ќенеф, „услужниот“ персонал, дисковите што скокаат и звучките што умираат пеејќи :), веројатно ова е новиот специјалитет на куќата.
Јако водење на бизнОс нема збор.
Подобро да си ставил натпис: „Нема факинг - ова е приватен паркинг!“

=====
Чкрапнато: пред ноќниот клуб „Анастасија-Н.Г.“ - Беловиште/Вратница
Чкрапнал: Душкало

сабота, октомври 22, 2005 

Соблечи ја Парис Хилтон

За сите кои досега не успеале да ја легнат малата грозотија :) а сепак сакаат да ја видат гола, подготвивме неколкуминутна забава во вид на Flash игра.
Совет: пред да започнете да играте, внимателно прочитајте ги инструкциите.

Старт!

 

The Alternative Dictionaries

Прво и основно, за да разберете поголем дел од терминологијата на овој блог, ќе ви биде потребно нешто што многу ми se допадна, а го постави чичко Трендо на Он.Нет пред извесно време и се вика „The Alternative Dictionaries“. Светот на пцовките ве чека на линковите подолу.

Верзијата на Он.Нет : тука
Најнова верзија : тука

среда, октомври 19, 2005 

Душкалото започнува со душкање...

Како што веќе имаше најава во книгата на гости на нашиот високопочитуван, посетуван и „дај више слике“ веб сајт за Вратница, стартува со работа блогот на душкалото. Овој блог е задолжен за проследување, коментирање и јавно објавување на сите трачеви, дешавки и разни згоди и незгоди на нашите самобендисани Вратничани. Толку ко за прв пост, ај здравје понатаму повеќе.

Искрено ваше,
Душкало

Мета-душкало

  • Јас сум Душкало
  • Од Вратница, North Macedonia
  • Душкало, невидено, најголемо, безобразно, најбезобразно на свет...
Мојот профил

Блогови

Статистика

Firefox

Контакт

Синдикат (чика Стојче)

Голема благодарност до Ветеринарната Станица „ТЕАРЦЕ“ од Теарце, која врши вакцинација на Душкалото!
Напојувано од Блоггер
и Блоггер Урнеци,
и душкалата од
Радио КИСС - Тетово!